Jana Moravová | Reference

Měla jsem příležitost prožít VR coaching v době, kdy jsem se rozhodovala o tom, jestli se po 26 letech mého pracovního působení ve společnosti Mountfield vydám svou vlastní cestou a začnu podnikat. Nebo přijmu některou z pracovních nabídek a „nechám se znovu zaměstnat“ na manažerskou pozici. Zážitek ve VR byl pro mě něčím naprosto novým. Vím, že je hodně důležitá vlastní zkušenost, která se nedá nahradit sebelepším doporučením, radou. A přesně o tom to bylo. Po nasazení brýlí mi mnoho věcí bylo naprosto jasných, neměla jsem žádné pochybnosti. Oblasti, o kterých jsem dlouhou dobu přemýšlela, mi byly jako mávnutím kouzelného proutku jasné. Vnímala jsem, co je pro mě v danou chvíli správné a důležité – a to hned po pár minutách. Nebylo to o tom, že si něco myslím, věděla jsem. Nejsilnější dojmy. Po vstupu do VR se ocitnete v prostředí, kde „nic není“ a je na Vás, jakou realitu si vytvoříte. To mě přivedlo k zamyšlení, co je pro mě to nejdůležitější. Co do toho prostoru mám vlastně napsat, nakreslit, jaká je vlastně moje priorita ? Nechtěla jsem si prostředí zanést mnoha drobnostmi.

Poté jsem začala psát, kreslit a mazat. Tím nejsilnějším pro mě bylo zjištění, že vůbec není důležité, jestli přijmu nové zaměstnání a nebo začnu podnikat. Důležité je, aby mě práce bavila, dělala jsem to, na co mám talent a dávalo mi to smysl. Hlavní hodnoty jsem si vytvořila právě ve VR. Dodnes si na ten zážitek často vzpomenu. Hlavně ve chvílích, kdy je hodně věcí k řešení. Představím si v duchu tu „prázdnou realitu“ a začnu psát.

Za svou pracovní kariéru jsem zažila mnoho koučovacích a  rozvojových metod, ale tato je unikátní sílou zážitku. Proto jí mohu rozhodně doporučit.

Jana Moravová
CEO Thein (ex-CEO Mountfield)

Menu


Získejte záznamy z webinářů Jobs2030